Menu

Hakkımda

Merhaba…

Yaşadığı deneyimlerin ardından var oluşu üzerine içinde büyük bir merak uyanan Serra Sağra, 2009 yılında yoga ve meditasyon ile tanıştı. Daha sonra Çetin Çetintaş ile düzenli olarak pratik yapmaya başladı ve hemen hemen her eğitimine katıldı. Yunanistan’da ve İtalya’da çeşitli eğitim ve inzivalara katıldıktan sonra, 2013 yılında İtalya’da Çetin Çetintaş tarafından verilen 500 saatlik Uluslarlarası Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ni tamamladı. Ardından 2015 yılında Hindistan’da Panmana Ashram’da bir süre yaşayarak burada da Yoga Eğitmenlik Eğitimi aldı. Uzakdoğuda çeşitli inzivalara katıldıktan sonra, son olarak 2016 yılında Myanmar’da Pa-auk Forest Monastery’de yaklaşık 3 ay süren Vassa yani derin meditasyon inzivasına katıldı.

2015 yılında Çetin Çetintaş ile Sanskritçe üzerine çalışmaya başladı. 2016 yılında Hindistan’da ileri seviye Sanskritçe eğitimi alarak yazıtlar üzerinde çalışmaya başlayan Serra Sağra 4 dil bilmektedir.

2016 yılından bu yana YogaKioo Institute’ün Avrupa Sorumluluğunu yaparak, enstitünün sunduğu zamansız bilgilerin çeşitli organizasyonlar ile daha çok kişiye ulaşması ve aynı zamanda Turkiye’de bulunan YogaKioo Instititute’nin Turkiye’nin dört bir yanından gelen yogilere ev olması için çalışmaktadır. Bir çok ülkede eğitim vermiş olmakla birlikte, her yıl workshoplar ve eğitmenlik eğitimleri vermeye devam ederek kendini bulma yolculuğunda olan kişilerle deneyimlerini paylaşarak yollarına ışık tutmaya çalışmaktadır. Aynı zamanda YogaKioo Dergi’nin kurucusu ve ortağıdır. İlk kitabı “Patanjali-Ne olduğunu bulmak istiyorsan ne olmadığına bak” Destek Yayınlarından Ocak 2021 yılında çıkmıştır.