Menu

Hayır Demeyi Öğrenmek için 4 Pratik

Her istemediğimiz evet de aslında kendi hayatımızda bir konuya hayır diyoruz.

1. Hayatındaki öncelikleri belirle. Bunu yazabilirsin. Hayatındaki öncelikleri bildiğin zaman bunlara uymayan bir şeye hayır demek daha kolay olacak. Hayatındaki önceliğin ailene vakit ayırmaksa bunun karşıtında gelen bir teklife önceliğini bildiğin için hayır diyebileceksin.

2. Her sabah bu niyetle güne başla. hayatındaki bu pratiğin farkında olarak güne başla. Sabah uyandığında birkaç dakikada olsa kendine bir vakit ayır. Gözlerini kapat nefesini sakinleştir ve hayatındaki önceliklerini ve o günkü kişisel ihtiyaçlarını kendine hatırlat.

3. Hayırı kendi ihtiyaç alanın için kolaylaştır. İhtiyaçların için kendine vakit belirle. Kendi kişisel konularımız çok spesifik bir şey değilse bize birilerine hayır demek için yeterli gelmiyor. Yani gerçekten bir işimiz varsa hayır diyebiliyoruz ama o gün kendimizle vakit geçirmek istiyorsak bu bize birine hayır diyebilmek için yeterli bir mazeret olarak gelmiyor. Bu nedenle o gün kendine vakit ayırmak istiyorsan bunun için bir zaman belirle ve o saatlerde biri başka bir şey dediğinde hayır diyebil.

4. Hayır derken bir açıklama ihtiyacı hala duyuyor musun, gülümsemek, beden dilin ne söylüyor. Kendinde gözlemle. Bunu günde en az 4 kere dikkat ederek yap. Bunu yaparken kendini izlemeye devam et.

Pratik videosu için linki tıkla!
https://www.instagram.com/p/CvpwYyTIwij/

https://www.instagram.com/p/CvvANXGI9po/

No Comments

    Leave a Reply