Menu

Sözlerimizi İyileştirmek için 3 Pratik 1. Hafta

Farkında olmadan ve alışkanlıklarımızdan ötürü kendimizle ilgili olumsuz cümleler kuruyoruz. Sözlerimizin bir yaratım gücü var. Ve sözlerimizle aslında hayatımızı şekillendiriyoruz. Sürekli her şey kötü dediğimizde fark etmesek de hayatımızda bu enerjiyi ortaya çıkartıyoruz. Sözlerimizi iyileştirmek uzun soluklu bir pratik.Dikkat etmemiz gereken şeyleri öğrenerek bu alışkanlığı hayatımızda yerleştireceğiz.

Olumsuz konuşma olumsuz düşünceden ortaya çıkıyor. O nedenle bu pratiğin ilk haftasında öncelikle hayatımızda negatif düşüncelere yaratacak alanları pozitife dönüştüreceğiz.

1. Günlük eylemlerinde eksiği değil tam olanı gör. Bütün gün bir şey yaptıktan sonra yapmadıklarının değil yaptıklarının farkında ol. Insan hep eksiği gördükçe hayatında hep olumsuz olanı yaratıyor. Gün içinde sana basit gelen bir işi de yapsan kendine bir aferin de.

2. Kişiselleştirme ve kendini suçlama. Hayatta olan her olumsuz şey senin yüzünden değil. Birinin öfkelenmesi, aksilikler olması. Hayat sadece siyah ve beyaz sadece iyi ve kötü değil. Hayatta her şey yaşanacak. Sen her şeyin kusursuz olması için burada değilsin. Hayatın senden büyük bir şey olduğunu onu kontro etmek için değil yaşamak için burada olduğunu kendine hatırlat.

3. Kendini kontrol et. Her gün, gün içinde en az beş dk kendinle başbaşa kal. Otur gözlerini kapat. Dikkatini nefesine vererek zihnini sakinleştir. Ve o an kendinle olan konuşmanı fark et. şefkatlı, anlayışlı mı yoksa kendini yargılayan ve zorlayan mı. İkincisi ise bu cümleleri değiştir. Bir şeyi yanlış yaptıysan neden böyle davranıyorum yerine bundan öğrendim bir dahakine daha iyi yapmayı deneyeceğim de.

Güzel Pratikler ✨

Pratik videosu için linki tıkla!

https://www.instagram.com/p/Cv7nCMeIDDo/

No Comments

    Leave a Reply