Menu

Mahabharata Ateş İnzivası 24-27 Mart

Ateş elementi her şeyi başlatandır. İnsanın ateş elementi nasıl çalışıyorsa, hayatında ateşle ilgili konular da ona göre çalışır. Bazı konularda hemen harekete geçerken bazılarında içindeki ateşi bulamazsın. Ya da ateşi bazen yaratmak için kullanırken bazen o kadar kontrolden çıkar ki bir bakmışsın her şey yanıp kül olmuş. Halbuki ateş hep aynı ateştir ancak senin içinde yaşananlara göre farklı şekiller alıp, farklı duygular halinde tezahür eder.

İnsanın hayatının düzgün şekilde işlemesi ve kaliteli bir hayat sürebilmesi için ateşinin dengede olması çok önemlidir. İçimizdeki ateşi bulmak ve bu ateşin bizim kontrolümüzde istediğimiz zaman, istediğimiz şekilde ortaya çıkması için birlikte bu yolculuktan geçeceğiz. Bütün bu süreçte ateş seni yakacak, dönüştürecek ve arındıracak. Sürecin sonunda, içindeki gücü keşfederek açılan bu yeni alanda, nasıl biri olmak istediğini seçebileceksin.

Üstelik bu yolculuk boyunca hem yanımızda Kşatriyalar olacak hem sen de onlardan birine dönüşeceksin. Kim bu Kşatriyalar dersen; Kşatriyalar Mahabharata Ateş’in kahramanları. Eski Hindistan’da krallar, prensler, komutanlar ve diğer bütün savaşçıların mensup olduğu sınıf. Cesur, erdemli kendinden emin Kşatriyalar, sözlerinden asla dönmez, bir savaş söz konusu olduğunda sonunu düşünmeden her daim emin adımlarla savaş meydanına girerler.

Biz de hep birlikte önce emin adımlarla savaş meydanına çıkacak cesareti bulacak, içimizdeki güçle bir araya gelecek ve o gücü tekrar tekrar gördükçe limitlerimizin ötesine geçerek o savaş meydanı zannettiğimiz yerin aslında ne olduğunu fark edeceğiz. Bu yolculuk sırasında Bhima, Karna, Bhişma gibi Mahabharata Destanı’nın efsanevi Kşatriyalarının yanı sıra aynı zamanda yanımızdaki matlarda bulunan diğer Kşatriyalar, korktuğumuz, göremediğimiz, direndiğimiz, gücümüz yetmez sandığımız noktalarda varlıkları ile bize destek olacaklar.

Bütün bunları görebilmek için asana, prana ve farklı teknikler kullanacağız. İlk gün “Meydana Çıkmak” ile başlayacak ve durmadan devam edecek bu yolculuk, yine aynı meydanda son bulacak. Fakat sen artık ilk gün o meydana çıkan insan olmayacaksın. Unutma, önemli olan korkusuzca değil her şeye rağmen o adımı atmak. Gösterdiğin çaba ile gerisi nasılsa gelir 🔥

Bu inziva kimler için uygun değildir?
Kendimizle ve kendi gücümüzle yüzleştiğimiz bu yolculuk yoğun bir süreç olacağından, daha önce yoga pratiği olmayanlar için uygun değildir.

Kayıt ve Bilgi için:

[email protected]

Konaklama:
Aygün Hotel-Çıralı, Antalya

İNZİVA PROGRAMI
24 Mart

16:00-18:00 Asana ve prana dersi “Meydana Çıkış”

18:00 Akşam Yemeği

20:00 Çalışma “Kendi kşatriya kimliğini belirle”

21:00 Ateş Ritüeli “Başlangıç – Meydana Çıkış”

25 Mart

08:00-10:00 Asana ve prana dersi “10bin fil gücündeyim”
10:00 Kahvaltı
12:30-13:30 Dönüşüm çalışması (Asana dersi değildir.)
16:00 Asana ve prana dersi “Sönmeyen Ateş”
18:00 Akşam Yemeği
20:00 Sohbet

26 Mart

08:00-10:00 Asana ve prana dersi “Kim olduğuma sadece ben karar veririm”
10:00 Kahvaltı
12:30-13:30 Dönüşüm Çalışması (Asana dersi değildir.)
16:00 Asana ve prana dersi “Ne savaş var ne savaşılan. Ne ölen var ne öldüren”
18:00 Akşam Yemeği
20:00-20:30 Prana Çalışması
20:30 Ateş Ritüeli “Tamamlayış- Eve Dönüş”

27 Mart

08:00-10:00 Asana ve prana dersi “Hiçbir zaman yalnız yürümüyoruz”

No Comments

    Leave a Reply