Menu

Mahabharata Toprak Çıktı!

“Mahabharata Ateş” ile başladığımız bu “Maha”(büyük ) ve büyülü yolculuk serinin ikinci kitabı “Mahabharata Toprak” ile devam ediyor. Eski Hindistan’ın en büyük iki destansı şiirinden biri olan Mahabharata Destanı, Büyük Bharata anlamına gelen ve varoluşu anlatan en önemli kaynaklardan biridir. Görkemli geçmişinin yanı sıra bu destan, insana varoluşu anlama yolunda çok büyük farkındalıklar sunar. İçinde yer alan karakterlerin ve olayların her biri, insanın yaşam yolculuğunda içinden geçtiği halleri kusursuzca anlatır ve insanı, sınırlı bakış açısının çok daha ötesinde olanla, varoluşun kusursuz dengesiyle tanıştırır.

Benim kalemimden, günümüzde yeniden can bulan bu önemli destan; dört elementi temsilen dört ayrı kitap olarak hazırlanmıştır.

Bu dört kitap; destanın birebir çevirisi olmamakla birlikte, en önemli konularını içermekte ve bu konulara yoga öğretisinin ışığında Serra Sağra’nın özgün diliyle değinmektedir. Orijinalinde binlerce sayfadan oluşan, bununla birlikte yüzlerce karakter ve iç içe geçmiş yüzlerce hikâye içeren bu büyük destanın bu anlaşılır formuyla günümüzde tekrar tezahür etmesi, içinde bulunduğumuz çağ için muazzam bir hediyedir. İnsanın yaşam yolculuğunun özüne hizmet edecek ve yoluna ışık tutacak eşsiz bir kaynaktır.

Satın Almak İçin:

https://yogakiooturkiye.com/product/mahabharata-toprak/

No Comments

    Leave a Reply